top of page
Zdjęcie autoraLudomir

Mainstream też czasem potwierdza to, o czym piszę na blogu

Zaktualizowano: 18 paź 2022

Media mainstreamowe

W poprzednim artykule pisałem o ludziach świata nauki potwierdzających wiele kwestii, które poruszam na blogu. Dziś będzie o tym, że czasem nawet mainstreamowe media, które raczej rzadko podejmują się tematu dyskryminacji mężczyzn, jednak czasem potrafią przyznać, że taki problem istnieje.

TVN


W telewizji śniadaniowej “Dzień Dobry TVN” został poruszony temat przemocy domowej kobiet wobec mężczyzn. Z kolei na antenie TVN24 pojawił się reportaż o dyskryminacji ojców i problemie alienacji rodzicielskiej.

Newsweek


Gazeta Wyborcza


To dla wielu pewnie niespodzianka, jako że GW wręcz promuje tematykę profeministyczną i można w niej odczuć negatywny stosunek np. do organizacji ojcowskich. A jednak znalazło się parę wyjątków. Np. całkiem niedawno pojawił się artykuł o dyskryminacji ojców, a jeszcze wcześniej artykuł o przemocy domowej kobiet wobec mężczyzn. W starszych artykułach, możemy także znaleźć wywiad z seksuologiem i biegłym sądowym na temat pedofilii wśród kobiet.

Wirtualna Polska


Portal WP także pochylił się w niedawnym czasie nad problemem dyskryminacji ojców w sądach rodzinnych. Ukazał się w nim także tekst o Społecznym Rzeczniku Praw Mężczyzn i jego krytyce Sylwii Spurek.

NaTemat


Na portalu NaTemat możemy znaleźć m. in.: wywiad z Społecznym Rzecznikiem Mężczyzn, artykuł o przemocy wobec mężczyzn, a także ogólne ujęcie tematu dyskryminacji mężczyzn. Odnotujmy, że ostatni wspomniany artykuł został napisany przez feministyczną dziennikarkę, która postanowiła pochylić się także nad problemami płci męskiej.

I inni


Na portalu Polsat News możemy znaleźć artykuł o samobójstwach w Polsce, a w nim informacje, że nasz kraj jest pod tym względem na 3 miejscu w UE oraz, że zdecydowaną większość samobójstw popełniają mężczyźni.


Portal Money.pl podaje nam wyliczenia, według których to mężczyźni są dyskryminowani przez system emerytalny.



Na portalu Vice.com możemy przeczytać rozbudowany artykuł na temat męskich ofiar gwałtów ze strony kobiecych sprawców

To tylko niektóre przykłady, które można znaleźć nie tylko na portalach internetowych czy prasie drukowanej. Tematykę np. dyskryminacji ojców, alienacji rodzicielskiej, oszukania na ojcostwie czy fałszywych oskarżeń można od czasu do czasu spotkać także np. w “Sprawie dla reportera” w telewizji publicznej, czy też w programach polsatowskich, takich jak “Interwencja” czy “Państwo w państwie”.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page